Trening na kręgielni “Legenda”
Posted on: 27 lutego 2018

W dniu 26.02.2018 r. młodzież i dzieci ze Stowarzyszenia “Otwórzmy przed nimi świat” spotkali się w  kręgielni LEGENDA . 17 przybyłych uczestników podzielono na trzy tory i rozpoczął się trening pod czujnym okiem rodziców. Wszyscy się wzajemnie dopingowali, a także pomagali sobie w zbijaniu kręgli. Oprócz rywalizacji była świetna zabawa, integracja z rówieśnikami, a także rehabilitacja i pokonywanie swoich ograniczeń spowodowanych niepełnosprawnością.

Na pierwszym torze obserwowaliśmy zaciętą walkę. Ania z Agnieszką cały trening szły ramię w ramię i na remisie zakończyły sparing. Na drugim torze o wygraną rywalizowało dwóch Patryków. Zwycięzca wygrał niewielką różnicą punktów. Trzeci tor i wygrana należał do Piotrka, który dzielnie się spisał.

Mieliśmy też wiernego kibica – Łukasza, który będąc po zabiegu operacyjnym, obserwował grę koleżanek i kolegów oraz zagrzewał ich z entuzjazmem do walki. Gy nasz czas na kręgielni dobiegł końca, trzeba było opuścić tory i LEGENDĘ. Jednak uczestnicy już domagają się kolejnych treningów.

To wielka radość dla rodzica patrzeć jak nasze dzieci są szczęśliwe i robimy wszystko, aby żyły w otoczeniu zdrowego społeczeństwa. Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.