Aktorstwo w zasięgu ręki. Zajęcia z arteterapii
Posted on: 8 maja 2016

We wrześniu 2015 r. zebrała się gromadka członków Stowarzyszenia, której marzeniem było wystąpić na deskach teatralnych. Marzenie swoje postanowili zrealizować i tak powstała niewielka grupa teatralna.

Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach teatroterapeutycznych. W każda środę, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu, odbywają się spotkania pod kierownictwem arteterapeutki Pani Magdaleny Kriger, na których uczestnicy uczą się podstaw kunsztu teatralnego: tańczą, śpiewają, ćwiczą scenki teatralne. Towarzysząca spotkaniom radosna atmosfera pokazuje, że aktorstwo mają we krwi, a udział w zajęciach jest zawsze dużym przeżyciem i sprawia olbrzymią satysfakcję.

Dowodem zapału i determinacji artystów było przygotowane i wystawione przedstawienie podczas Światowego Dnia Zespołu Downa w Mielcu 19.03.2016 r., które zakończyło się wielkim sukcesem i otrzymało gromkie brawa. W obecnej chwili aktorzy pracują nad kolejnym przedstawieniem, które zostanie wystawione w październiku bieżącego roku na deskach Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu i na które już teraz serdecznie zapraszamy.

próba
Próba. Żmudne ćwiczenia są gwarancją sukcesu.